Edukacja z wojskiem. Edycja V

9 czerwca w ramach programu „Edukacja z wojskiem. Edycja V”, ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyło się spotkanie z żołnierzami z 12 pułku logistycznego w Kołobrzegu. Zapoznali nas oni z zasadami reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz praktycznymi umiejętnościami reagowania na nie. Specjaliści opowiadali, jak rozpoznawać alarmy zawiadamiające o niebezpieczeństwie, jak zapewnić sobie i bliskim, jak najlepszych warunków do przeżycia oraz w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy.
OSTATNIE POŻEGNANIE


OSTATNIE POŻEGNANIE NASZEJ EMERYTOWANEJ NAUCZYCIELKI – pani Teresy Bezak-Zientali 1943-2026
Sama łaska nie uczyni z ciebie nauczyciela:
nie zrobi tego także samo wykształcenie.
Dar nauczania jest szczególnym talentem,
który wyzwalają potrzeba i pragnienie
tkwiące w samym nauczycielu
Dotarła do nas smutna wiadomość – odeszła od nas Pani Teresa Bezak-Zientala – emerytowana wieloletnia nauczycielka naszej szkoły.
Pani Teresa. ukończyła studia wyższe w Wyższej Szkole Rolniczej na wydziale Rybactwa Morskiego w Olsztynie. Pani magister inżynier Teresa Bezak-Zientala zatrudniona została w Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu jako nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych od 1986 r. gdzie pracowała do roku 2012 r.
Propagowała wśród młodzieży wiedzę związaną z ochroną środowiska i rybołówstwem, uczestniczyła w wielu akcjach, dotyczących naszego regionu np. „ Kołobrzeg miasto czyste i zielone”.
Sumienna i wytrwała w pracy, uśmiechnięta, życzliwa i optymistycznie nastawiona do świata i ludzi. Zasłużyłaś sobie na uznanie i nieprzemijającą sympatię kolegów oraz wychowanków.
Pozostawiła trwały ślad w historii naszej szkoły.
Składamy kondolencje pogrążonej w żałobie rodzinie.
Koledzy i koleżanki z Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu.
Msza św. odbędzie się dnia 13.06. 2026 o godz. 10:10
w Kaplicy Cmentarnej w Kołobrzegu
Realizacja programu profilaktycznego „Rówieśnicy. Dobre relacje bez przemocy” w klasach drugich

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas drugich realizowali ogólnopolski program profilaktyczny „Rówieśnicy. Dobre relacje bez przemocy”, którego celem jest budowanie bezpiecznych relacji rówieśniczych, rozwijanie empatii oraz przeciwdziałanie przemocy wśród dzieci.
Pożegnanie…
Z żalem zawiadamiamy, że zmarł p. Wiesław Stasiński – pracownik szkoły w latach 1984 -2002

Pracował w naszej szkole jako Kierownik Administracyjny i nauczyciel wychowania morskiego, reaktywuje Harcerski Klub Morski „Boreasz” przy Zespole Szkół Rybołówstwa Morskiego i jest vice Komandorem. Młodzież szkolna zorganizowana w Klubie bierze udział w corocznie organizowanym rejsie szkolnym na łodziach „DZ” po Zalewie Szczecińskim a później do Niemiec, do portu Barth, miasta współpracującego z Kołobrzegiem. Szkoła przejmuje z Polskiej Żeglugi Bałtyckiej jednostkę o nazwie „Pilot – 52”, mianuje kierownikiem jednostki Kpt. Wiesława Stasińskiego, który przez następne lata zabezpiecza pod względem bezpieczeństwa żeglugi, rejsy i pływania szkoleniowe młodzieży.
Był pasjonatem morza, brał udział w wielu rejsach jako kapitan.
Wychowywał i „zaraził” morzem rzesze młodych ludzi, był autorytetem i przyjacielem młodzieży, szerzył piękne idee harcerstwa i pracy na morzy.
Żegnamy dzisiaj Pana Wiesława, pogrążeni w smutku, składamy najgłębsze wyrazy żalu
i współczucia Rodzinie. Nasze serca łączą się z Wami w tej tragicznej chwili.
Z wyrazami głębokiego współczucia, szacunku i żalu
Koleżanki i Koledzy
z Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu
Pogrzeb odbędzie się dnia 8.06.2026 roku o godz.11.00 na cmentarzu komunalnym w Kołobrzegu
Dzień Edukacji Prawnej 2026 w naszej szkole

W dniach 27–28 maja 2026 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach organizowanych w ramach ogólnopolskiego programu Dzień Edukacji Prawnej 2026, objętego patronatem honorowym Ministra Edukacji.
Organizatorem przedsięwzięcia był samorząd Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie, który delegował do przeprowadzenia zajęć radców prawnych: panią Sandrę Krajewską-Zaborską oraz panią Aleksandrę Sławieńską.
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Morskiej i Żeglarskiej

W dniu 27 maja 2026 r. przeprowadzono Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Morskiej i Żeglarskiej. Uczniowie: Weronika Kulpa IVN, Maja Kieć IIIN, Maxymilian Ganske IVM, Krzysztof Ciszewski IIN/E ponownie wygrali.
XXXV Zlot Jungów
Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali szkołę w Wieloboju Morskim Zlotu Jungów. Zespół w składzie: Jan Wędziński IVN, Mikalai Zanka IEL, Mikołaj Szydłowski IVEL, Feliks Wójtowicz IVEL zajął I miejsce ex aequo z zawodnikami szkoły ZSEH z Kołobrzegu.
Wyjątkowy weekend na fali!
Za nami niesamowite rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu oraz pełne emocji. W tak ważnym momencie nie mogło zabraknąć reprezentacji Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu! Dumnie reprezentowała nas nasza niezawodna kompania honorowa, a na wodzie walczyły szkolne jachty typu DZ: Ela, Ania i Ola!














