Szumią dęby, szumią lasy…

W ramach obchodów ”Tygodnia Przyrody” uczniowie klasy drugiej logistycznej w obrębie Leśnictwa Sławoborze z Panią dyr. Anną Walczak, Małgorzatą Kadrzyńską i Panem Eugeniuszem Piątkiem uczestniczyli w akcji sadzenia lasu.
Dzięki długoletniej współpracy z nadleśniczym Panem Jarosławem Deczyńskim oraz pomocy leśniczego leśnictwa Sławoborze Pana Krystiana Marchala udało się nam posadzić 37 arów dębu bezszypułkowego.
Pani Katarzyna czuwała nad stroną edukacyjną naszej leśnej wyprawy. Praca zdawał się być łatwa, ale po jej zakończeniu wszyscy czuliśmy zmęczenie. Uświadomiliśmy sobie, że to będzie las, który szumiał będzie nie tylko dla nas, ale też dla naszych dzieci i wnuków. To super zadanie; mamy nadzieję na dalszą współpracę i chęci do pracy. Po skończonej akcji był czas na odpoczynek przy ognisku zorganizowanym przez leśniczych oraz wspaniałą gorącą zupę; mniam, mniam. Dla łasuchów były ciasteczka z herbatką.
Zmęczeni, ale pełni poczucia dobrze spełnionego obowiązku wróciliśmy do szkoły.

Poniżej fotograficzne sprawozdanie z akcji.

Po pracy wspólnie z pracownikami nadleśnictwa zasiedliśmy do ogniska.

Scroll Up