VIII Powiatowy Amatorski Turniej Bilardowy Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych Miasta Kołobrzeg

Dnia 17 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Morskich na terenie internatu odbył się VIII Powiatowy Amatorski Turniej Bilardowy Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjalnych Miasta Kołobrzeg. W odpowiedzi na wysłane wcześniej zaproszenia wraz z regulaminem i kartami zgłoszeń do udziału w turnieju zgłosiło się 14 zawodników z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kołobrzeskiego oraz 2 zawodników reprezentujących gimnazja miasta Kołobrzeg. Turniej rozpoczął się o godz. 9.00. uroczystym powitaniem uczestników przez panią dyrektor Jolantę Żbikowską oraz krótkim przypomnieniem najważniejszych zasad gry. Następnie przystąpiono do losowania gdyż turniej odbywał się systemem pucharowym. Po ustaleniu kolejności gier rozpoczęto rywalizację. Rozgrywki odbywały się jednocześnie na dwóch stołach pod okiem wychowawców internatu Waldemara Skawińskiego i Michała Szmyta w roli sędziów. Dla zawodników oczekujących na swoją kolej przygotowano słodki poczęstunek i napoje, a na świetlicy stół do tenisa stołowego, piłkarzyki. Turniej przebiegał w miłej atmosferze z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji. Naszą szkołę reprezentowali Patryk Nowak, Mateusz Zapiec oraz Bartłomiej Bojdo. W wyniku rozgrywek zwycięzcą turnieju w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został Kacper Walczak z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza, na drugim miejscu Maciej Bielecki z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława Krzywoustego, na trzecim Sławomir Kukielewski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich. Najlepszym Zawodnikiem z naszej szkoły okazał się Bartłomiej Bojdo zajął czwarte miejsce. W kategorii szkół gimnazjalnych z racji, iż wzięło udział tylko dwóch zawodników obaj ze Szkoły Podstawowej nr 7 więc obaj stanęli na podium. Pierwsze miejsce zajął Adrian Derbin, drugie miejsce zajął Kacper Wożniak. Zwycięzcy otrzymali puchary dyplomy kije bilardowe, sprzęt sportowy i turystyczny oraz słodki upominek. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne nagrody i słodycze. Turniej zakończył się o godz.13.30.

Michał Szmyt

Scroll Up