76 rocznica zbrodni katyńskiej

W dniu 9 kwietnia o godzinie 17.00 z okazji 76 rocznicy zbrodni katyńskiej i 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyła się w kołobrzeskiej Bazylice Mniejszej msza św. w intencji ofiar i ich rodzin. We mszy św. wzięła udział Kompania Reprezentacyjna Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu.

05

Po mszy św. na Skwerze Pionierów gdzie nasadzone są „Dęby Katyńskie” posadzone w hołdzie żołnierzom zamordowanym na rozkaz Stalina w Katyniu, Kozielsku, Bykowni, Miednoje, Twerze, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie i innych miejscach kaźni  w czasie II Wojny Światowej, odbyło się zgromadzenie patriotyczne, apel pamięci, salwa honorowa oraz zapalenie zniczy.

W tej patriotycznej uroczystości czynny udział brała młodzież kołobrzeskich szkół. Kompania Zespołu Szkół Morskich wraz z kompanią Wojska Polskiego oraz poczty sztandarowe uświetniły tę uroczystość.

A.H.

Scroll Up