Mamy Finalistę Olimpiady!

Konieczność prowadzenia zrównoważonej gospodarki wodnej zobowiązuje do działań edukacyjnych wśród młodzieży, w co doskonale wpisuje się Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poprzez przeprowadzanie VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych.

To właśnie na tym wydziale prowadzony jest unikalny kierunek studiów inżynierskich – rewitalizacja dróg wodnych, kształcący specjalistów w zakresie zarządzania zasobami wodnymi oraz rozwijającego się sektora transportu wodnego.

W Bydgoszczy spotkali się uczniowie m.in. z Wrocławia, Szczecina, Gdańska, Kołobrzegu, Ostródy, Darłowa, a także ze szkół: Nakła nad Notecią, Koronowa i Bydgoszczy.

Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o drogach wodnych i morzu, transporcie wodnym, żegludze, żeglarstwie, polskich i europejskich rzekach, kanałach, ich znaczeniu gospodarczym i rozwojowym, walorach turystycznych wód powierzchniowych, a także aspektach ekologicznych i prozdrowotnych turystyki wodnej.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał voucher na kurs sternika motorowodnego szkolenia e-learning. Nagrodę ufundował Ośrodek Bezpieczeństwa Wodnego Matroos z Ostrołęki.

W tym roku do półfinału tego konkursu zakwalifikowały się uczennice: Olimpia Kosek IIIN i Weronika Kulpa IIN.

Finał jest bardzo stresujący ponieważ uczestnik przed widownią i komisją konkursową odpowiada po wylosowaniu pytania. Chwila na zastanowienie jak w „Jeden z dziesięciu” TVP1 i odpowiadamy.  Po przeprowadzeniu drugiego etapu Finalistą VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych została Olimpia Kosek.

Podczas pracy Komisji Konkursowej czekając na wyniki przeprowadzono Quiz Wodny, za każdą odpowiedź nagroda. Największą ilość prawidłowych odpowiedzi udzieliła Weronika. Gratulujemy osiągnięć!!!

Scroll Up