Świąteczne skrzaty

W związku z realizacją zadania w ramach Ogólnopolskiego projektu Edukacyjno-Społecznego Każdy Inny Wszyscy Równi, uczniowie Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu 12 grudnia wzięli udział w zajęciach integracyjnych uczniów klas starszych z młodszymi. Podczas warsztatów uczniowie  projektowali skrzaty świąteczne. Wszyscy  z zaangażowaniem przystąpili do prac, efekty piękne a praca nad nimi sprawiła wiele radości, zarówno tym młodszym jak i starszym. Bardzo miło spędziliśmy czas i świetnie się bawiliśmy.


Działanie realizowane przy współpracy p. A. Zielińskiej-Bednarczyk wychowawcy klasy SP5 oraz pedagoga specjalnego p. M. Jackowskiej.
Celem projektu jest :
• uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
• rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
• kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
• likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
• przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.

Scroll Up