„Przerwa na czytanie” 24 października 2023 r.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła.
                                  Wisława Szymborska

Biblioteka szkolna przyłączyła się do  IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających  pt. “Przerwa na czytanie”. Przedsięwzięcie odbyło się 24 października br. Do akcji zaprosiliśmy uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi. Akcja została włączona do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie czytali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej, zakupione z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025 .
Czytano w bibliotece, świetlicy internatu, gabinetach.
Dziękujemy wszystkim za udział w tak ważnej i potrzebnej akcji.

Celem akcji jest:
-promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
-integracja środowiska szkolnego;
-pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
-zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Scroll Up