Dzień Języka Hiszpańskiego

23 kwietnia jest Dniem Języka Hiszpańskiego – data upamiętniająca rocznicę pogrzebu pisarza Miguela de Cervantesa, autora najsłynniejszego dzieła ,, Don Kichota,, z La Manchy. W związku z tym na lekcjach języka hiszpańskiego w klasach nawigacyjnych od 24.04- 28.04  świętujemy promocję tego języka oraz naukę, kulturę Hiszpanii, jej zwyczaje oraz poznajemy różne ciekawostki dotyczące tego kraju.


Z tej okazji uczennica z klasy IN Oliwia Balcerak, upiekła również typowe ciasto hiszpańskie św. Jakuba, pochodzące ze Średniowiecza, Tarta de Santiago – ciasto pielgrzyma, ciasto dla wszystkich miejscowości na szlaku pielgrzymki do Santiago de Compostela w Galicji. Dlatego na jego wierzchu maluje się z cukru pudru charakterystyczny krzyż. Serdecznie dziękujemy uczennicy i wszystkim uczniom, biorącym udział w zabawach i quizie związanym z językiem hiszpańskim i kulturą tego kraju.

W pierwszym semestrze z Okazji Europejskiego Tygodnia Języków Obcych uczennica Weronika Kulpa z kl. IN przygotowała również smakołyki hiszpańskie, za które bardzo dziękujemy.

Scroll Up