Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa – święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej  na temat trisomii 21 oraz potrzeb osób z Zespołem Downa. Data nie jest przypadkowa – symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę Zespołu Downa.

21 marca to także Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki, która stała się symbolem solidaryzowania się z Osobami z Zespołem Downa.

Szereg inicjatyw podejmowanych w tym dniu ma na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, do szacunku i akceptacji.

Sprawmy, by 21 marca był kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! Załóżmy w tym dniu kolorowe skarpetki! Koniecznie nie do pary! Liczymy na Was!!!

 

Działanie w ramach projektu Każdy Inny Wszyscy Równi

Scroll Up