XXVIII Zlot Jungów

Główną siedzibą zlotu tradycyjnie był Zespół Szkół Morskich, który otworzył swoje podwoje prezentując to wszystko, co ma najlepsze. Ligowcy zwiedzili naszą bazę dydaktyczną. Na symulatorach mogli sterować statkami w różnych warunkach pogodowych, zaś w dziale łączności uczyli się korzystać z urządzeń radiowych i radarowych, by móc określić swoją pozycję i znaleźć drogę do właściwego portu. Pod przewodnictwem p. Antoniego Szarmacha zapoznawali się z codzienną pracą rybaków, z ich kutrami, rozładunkiem połowów i magazynowaniem. Jungowie zwiedzili plenerowe muzeum, gdzie zgromadzono wysłużone okręty Marynarki Wojennej. W „Marinie Kołobrzeskiej” młodzież podziwiała różnorodne łodzie, żaglówki, aż po pełnomorskie jachty. Spotkała tam prawdziwych wilków morskich, którzy wraz z panią Prezydent miasta przybyli na otwarcie sezonu żeglarskiego 2019 r. Pod latarnią morską, zapoznali się z historią życia komandora Stanisława Mieszkowskiego, Ten pierwszy polski kapitan portu w Kołobrzegu, pełniący różne funkcje w MW, aż po dowództwo floty, został w latach 50-tych rozstrzelany za rzekomy spisek i zdradę Polski. Jednym z najważniejszych punktów Zlotu Jungów były zawody sportowe w „Wieloboju Morskim”. Nasza młodzież ponownie nas nie zawiodła. Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie: Agata Przygodzka, Marta Bajurska, Dominik Szerszeń, Radosław Duda. Gratulujemy!

Scroll Up