III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych

Uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych organizowanej przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Instytut Geografii, Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych. Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy o śródlądowych drogach wodnych i morzu, żeglarstwie, Marynarce Wojennej, zasłużonych dla kraju Ludzi Morza, polskich rzekach, kanałach, ich znaczeniu gospodarczym i rozwojowym, walorach turystycznych wód powierzchniowych, aspektach ekologicznych i prozdrowotnych turystyki wodnej.

Na finał konkursu do Bydgoszczy przybyło 30 uczniów z sześciu szkół. Uroczyste otwarcie Olimpiady odbyło się w auli Instytutu Geografii przy Placu Kościeleckich 8. Przybyłych gości powitali Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki UKW – prof. dr hab. Zygmunt Babiński oraz Dyrektor Instytutu Geografii UKW – dr hab. Zbigniew Podgórski, prof. nadzw. UKW.

Jury konkursu stanowili: prof. dr. hab. Zygmunt Babiński – przewodniczący (UKW oraz Rada ds. Promocji Żeglugi Śródlądowej przy MGMiŻŚ), Edward Ossowski (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników RP), dr hab. Zbigniew Podgórski (Dyrektor IG UKW), dr Marta Schoeneich (Akademia Morska w Szczecinie) oraz Piotr Mikołajczak, kpt. ż ś. (Imperial Logistics International).

W konkursie brali udział: Maciej Zamachowski, Natalia Czerniec, Klaudia Sokołowska, Wojciech Kalicki, Dominik Łaszkiewicz, Jakub Michalski. Po etapie pisemnym, reprezentacja naszej szkoły dostała się do ścisłego – etapu ustnego. Zabrakło szczęścia w losowaniu pytań naszym reprezentantom. Po zaciętej bitwie na odpowiedzi wyniki były następujące: I miejsce – Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, II miejsce – I Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Notecią, III miejsce – II Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle n. Notecią. Pozostałymi laureatami ścisłego etapu finałowego zostali: IV miejsce – Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Bydgoszczy, V miejsce – Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Bydgoszczy, oraz (miejsca VI-X): Zespół Szkół Morskich w Gdańsku, Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu, oraz CKZiU w Gdyni.

Scroll Up