Pielgrzymka maturzystów – Jasna Góra 2018

W dniach 22-24.03.2018 uczniowie klas IVL, IVNb, IVNa naszej szkoły uczestniczyli w pielgrzymce maturzystów na Jasnej Górze w Częstochowie łącząc się z młodzieżą z całej diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Program pielgrzymki miał charakter historyczno-kulturalny i religijny. Był ciekawy i napięty m.in. swoje świadectwo życia przedstawił raper TAU, następnie w bazylice odbyła się msza Św. Koncelebrowana przez Biskupa Ordynariusza E. Dajczaka i wszystkich kapłanów. W oprawie mszy Św. Brali udział nasi uczniowie Wojciech czytał modlitwę wiernych, a Aleksandra, Maciej i Karolina nieśli dary ofiarne. Natomiast Krzyż użyty w drodze krzyżowej na Wałach Jasnogórskich nieśli: Jan, Krystian, Łukasz i Wojciech. Pielgrzymka zakończona została zawierzeniem Matce Bożej młodzieży w kaplicy Cudownego Obrazu. O godzinie 16.00 23.03.2018 r. wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kołobrzegu.

Scroll Up