Całodobowy bój Radioklubu w SPDX RTTY Contest 2016

W ostatni weekend załoga Radioklubu „Fala” SP1KQR działającego przy Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu spędziła pracowicie. Pod znakiem SN1X wystartowaliśmy w SPDX RTTY Contest 2016. Radiostacja pracowała przez pełne 24 godziny, a nasza antena kierunkowa obracała się wyłuskując, co smakowitsze DXowe kąski. Udało się nam przeprowadzić 404 QSO (łączności). Jest to mniejsza ilość niż w poprzednim roku, ale wciąż pogarszają się warunki propagacyjne. W zawodach startowali: Michał, Kamil, Adam (uczniowie ZSM) i dorośli członkowie Radioklubu.  RTTY jest to rodzaj cyfrowej emisji radiowej, więc oprócz odpowiedniego sprzętu radiowego i antenowego w zawodach liczy się także sprawna obsługa komputera. Teraz czas na mrówczą pracę komisji zawodów i weryfikację każdej łączności, każdego uczestnika. Zasady punktowania:

– 1 pkt za łączność z własnym krajem,

– 3 pkt za łączność z własnym kontynentem,

– 5 pkt z innym kontynentem.

Scroll Up