Wspomnienie

zaloba.gif

Oto już jesień i pora umierać,
pożółkłe liście wiatr strąca i miecie,
drżące gałęzie do naga obdziera,
chór, gdzie sto ptaków modliło się w lecie.
Ja jestem zmierzchem dnia, który się skłania
ku zachodowi i w ciemności brodzi.
Noc, siostra śmierci oczy mi przysłania
i wkrótce z całym światem mnie pogodzi.

Szekspir  Sonet 73

 

Z przykrością przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o śmierci Pana Krzysztofa Fiodorowa. Pragniemy  oddać należny hołd Jego pamięci. Z wielkim szacunkiem wspominamy wkład i zaangażowanie w pracę z młodzieżą naszej szkoły.

Pan Krzysztof urodził się w 1946 roku w Gdyni, rok później wraz z rodzicami przeniósł się do Darłowa, gdzie w 1953 roku rozpoczął naukę w szkole podstawowej. Edukację kontynuował w tamtejszym liceum ogólnokształcącym, po czym podjął swoją pierwszą pracę. Zaczynał od stanowiska instruktora w Powiatowym Domu Kultury w Sławnie, następnym etapem było zatrudnienie w Zasadniczej Szkole Rybołówstwa Morskiego w Darłowie w charakterze wychowawcy w internacie. Historycznym momentem w Jego życiu stał się rok 1967, kiedy to został kierownikiem internatu w dopiero co powołanym do życia Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu. Współtworzył miejsce, które od 56 lat kształci młodzież marzącą o pracy na morzu.

W swojej pełnej pasji przygodzie zawodowej Pan Krzysztof zajmował różne stanowiska – wychowawcy, kierownika internatu, nauczyciela wychowania morskiego, organizatora obozów żeglarskich. Za swoją działalność wychowawczą i społeczną został wyróżniony srebrną odznaką „Zasłużony Pracownik Morza” i Brązowym Krzyżem Zasługi.

Kariera zawodowa Pana Krzysztofa była wyjątkową podróżą przez różnorodne wymiary  wychowania. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystywał nie tylko w bezpośredniej pracy z młodzieżą, ale również będąc mentorem i przyjacielem dla wielu z nich.
Pamiętając o tych wszystkich aspektach życia Pana Krzysztofa, składamy Rodzinie kondolencje, będąc wdzięczni za Jego niezatarte ślady w sercach i umysłach tych, którzy mieli przywilej spotkania się z Nim. Niech jego pamięć będzie tak trwała, jak miejsce, które współtworzył z pasją, poświęceniem i wytrwałością.

Z głębokim żalem
koleżanki i koledzy
z Zespołu Szkół Morskich
w Kołobrzegu

Pogrzeb Pana Krzysztofa Fiodorowa odbędzie się w czwartek 16 listopada 2023 r. o godzinie 13.

Scroll Up