Droga do przyszłości

Nasi uczniowie z klasy IIIM: Dawid Szostek, Marcel Domblat, Szymon Janicki, Mikołaj Kwaśnik, Filip Zatylny wzięli udział w konkursie „Droga do przyszłości” zorganizowanym przez dostawcę rozwiązań dla edukacji – Ei System z Poznania.

Zespoły konkursowe realizowały projekty w jednym z wybranych obszarów: świat przyszłości, zawody przyszłości, relacje społeczne w przyszłości. Jedynym i najważniejszym wymogiem podczas prac projektowych jest wykorzystanie druku 3D jako elementu projektu.

Nasi uczniowie stworzyli makietę farmy wiatrowej ustawionej w morzu wraz z prezentacją, w której ukazują funkcjonowanie i zastosowanie tego typu rozwiązań dla pozyskiwania energii elektrycznej jako kierunek rozwoju przyszłości ZEO (Źródeł energii odnawialnej). Ostatecznie nasz zespół zajął 11 miejsce na 180 zespołów z całej Polski! Wywalczyli tym samym jedną drukarkę 3D dla naszej  szkoły (o wartości 7000zł – Banach School)  i wrócili z głową pełną pomysłów oraz zapałem na kolejny konkurs!

Szczególne podziękowania dla Pana R. Froncali i Panu Leszkowi Karkutowi za okazaną pomoc przy budowie makiety 🙂

Scroll Up