Nowości biblioteki

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką ludzkość sobie wymyśliła”
Wisława Szymborska

Nasza szkoła: Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu przystąpiła do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”  na lata 2016-2020 Priorytet: 3 Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w ramach którego otrzymaliśmy pieniądze i zakupiliśmy nowości do biblioteki.

Promując zakupione nowości będziemy cyklicznie polecać do przeczytania książki, zakupione  ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, umieszczone przez uczniów na liście książek, które powinny znaleźć się na bibliotecznej półce.

Książki polecane do przeczytania:

Cassandra Clare – „Dary anioła”

Powieść z cyklu „ Dary anioła” Cassandry Clare (właśc. Rumelt Judith A.).– książka napisana lekko i wyjątkowo ciekawie. Czyta się bardzo szybko – akcja mknie w zastraszającym tempie, a czytający wpada w  trans czytelniczy – pochłania powieść strona po stronie na pewno dostarcza pozytywnych wrażeń czytelniczych kończąc tom wzbudza w sobie ochotę do natychmiastowego wejścia w świat kolejnego.
Cykl:
Miasto kości  (tom: 1)
Miasto popiołów (tom: 2)
Miasto szkła (tom: 3)
Miasto upadłych aniołów (tom: 4)
Miasto zagubionych dusz (tom: 5)
Miasto niebiańskiego ognia (tom: 6)

Źródło okładki: www.swiatksiazki.pl;
Źródło opisu: materiały wydawnictwa; www.lubimyczytac.pl

David Lagercrantz – „Co nas nie zabije”

Kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza, zatytułowana Co nas nie zabije. Książka sprzedała się w nakładzie: 230 000 egzemplarzy w Szwecji i 2,3 miliona na całym świecie zajmując pierwsze miejsca na listach sprzedaży m.in. w USA, Kanadzie, Włoszech, Polsce, Wielkiej Brytanii.

Źródło okładki: www.swiatksiazki.pl;

Źródło opisu: materiały wydawnictwa; www.lubimyczytac.pl

 

Vincent V. Severski – „Zamęt”

Dobra literatura szpiegowska
Najnowsza powieść niekwestionowanego mistrza polskiej literatury szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego, który zadebiutował na rynku czytelniczym cyklem Nielegalni. Zamęt stanowi pierwszą część kolejnego cyklu
Dzięki „Zamętowi” jest przyjemnością poznać niezwykle fachowego twórcę literatury szpiegowskiej. Ten obszerny tom nie pozwala się nudzić, krótkie fragmenty bardzo sprawnie i płynnie przerzucają nas nie tylko w różne miejsca ale i w myśli i czyny poszczególnych, rozsianych po świecie bohaterów – agentów, terrorystów, wynajętych zabójców, członków „Sekcji” i wreszcie samego jej dowódcy. I powiem, że fakt, iż w opisie pojawia się zapis: tom 1, budzi moją wielką radość. Polecam mężczyznom z przygodowym temperamentem i kobietom, którym czerpana z zawiłych akcji adrenalina dodaje pewności siebie w świecie nieustannych decyzji i ich konsekwencji.

Źródło okładki: www.swiatksiazki.pl;

Źródło opisu: materiały wydawnictwa; 

Scroll Up