Egzamin na stopień żeglarza jachtowego

W dniu 12 czerwca br. grupa 24 młodych żeglarzy uwieńczyła zakończenie kursu żeglarskiego egzaminem na stopień żeglarza jachtowego. Egzamin obejmował dwie części – teoretyczną i praktyczną. Dzięki gościnności kierownika internatu Ryszarda Waśkowskiego , egzamin teoretyczny przeprowadzony został w świetlicy internatu natomiast jacht – „Modraczek II”- dla części praktycznej egzaminu, przygotował Tadeusz Żukowski.
Stopień żeglarza jachtowego uprawnia do :
– prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych,
– prowadzenia jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Zachęcamy do udziału w kurach na stopnie żeglarskie w kolejnym roku szkolnym.
Kurs i egzamin zorganizowała sekcja Wychowania Morskiego Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu.

Scroll Up