Wycieczka do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

6 grudnia 2017 roku uczniowie klasy drugiej nawigacyjnej wzięli udział w wycieczce szkolnej do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Młodzież miała okazję zwiedzić Planetarium oraz wysłuchała wykładu z astronawigacji. Na terenie Akademii znajduje się prawdziwy okręt podwodny, który Akademia dostosowała do własnych potrzeb i po modernizacji służy jako symulator okrętu podwodnego na którym szkolą się załogi okrętowe oraz studenci IV roku. Uczniowie nasi uczestniczyli w zajęciach symulacji statkiem na mostku kapitańskim oraz próbowali swoich sił w manewrowaniu statkiem w specjalnie przygotowanej sali, gdzie manewrowali modelami statków. Podczas zajęć ze studentami spotkaliśmy „naszych” na trzecim roku studiów. Druga część wycieczki odbywała się w Porcie Wojennym Gdynia, gdzie uczniowie zapoznali się z pracą oraz wyposażeniem okrętów MW – zwiedzili kuter artyleryjsko-rakietowy ORP „GROM” i fregatę ORP „PUŁAWSKI”.
Opiekę nad uczniami sprawowali: p.Kamila Budzich i p.Wojciech Szczepanek.

Scroll Up