Gala Szkolnego Pulitzera 2017

Zakończyła się kolejna edycja Szkolnego Pulitzera i tak jak nie brakuje emocji na Uniwersytecie Columbia na wręczaniu Pulitzer Prize, tak nie zabrakło ich w Starej Rzeźni. Szkolna delegacja w składzie Weronika Bartwanowicz IVL, Michał Juszczyk IVM, Patrycja Bartczak III EPiT oraz Grzegorz Warcholak IIM rozpoczęła galę od sadzenia krokusów na Trawniku Kapitanów pod okiem szefa „Krokusowej Rewolucji ” pana Sylwiusza Małdeckiego oraz Marii Myśliwiec, oczywiście w intencji zdanej matury. Po rozłożeniu kwiatowego dywanu odbyła się konferencja z byłym dziennikarzem Kuriera Szczecińskiego, aktualnego prezesa S-Moves Arturem Ratuszyńskim na temat zagospodarowania Łasztowni. Wywód był na tyle wyczerpujący temat, że nikt nie musiał zadawać pytań. Konferencję poprowadzili Małogorzata Duras, rzeczniczka prasowa Kuratorium Oświaty i red. Andrzej Łapkiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego”. Po przyjemnych jak i trudnych pytaniach na temat pracy dziennikarza czy wolności prasy, rozpoczęło się rozdanie nagród. Ortodroma dostała dyplom nominacji.

Scroll Up