II Europejska Gra Miejska – uczniowie naszej szkoły najlepsi!

W piątek 29 września w Kołobrzegu odbyła się II Europejska Gra Miejska. Imprezę zorganizował Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusz Rosati. Głównym celem gry była popularyzacja wiedzy na temat Unii Europejskiej. Uczniowie musieli dotrzeć do wyznaczonych punktów na terenie miasta i odpowiadać na pytania, rozwiązywać zagadki, quizy.

Po trzygodzinnej zabawie wszyscy uczestnicy spotkali się z prezydentem Kołobrzegu Januszem Gromkiem oraz profesorem Dariuszem Rosatim na boisku kompleksu Milenium. Przyszedł czas na podliczenie i odczytanie wyników. Wyczytywano kolejne zespoły, które zajęły miejsca 5-17, napięcie rosło z każdą sekundą. Po chwili okazało się, że to drużyny Zespołu Szkół Morskich zajęły dwa pierwsze miejsca! Na twarzach naszych uczniów zobaczyć można było radość pomieszaną ze zdziwieniem. Warto było wykazać się wiedzą, bowiem organizatorzy ufundowali nagrody rzeczowe, a zwycięska ekipa wygrała wycieczkę do Brukseli! Gratulujemy!

 

1. miejsce drużyna kl.IIM „Śruba” w składzie:
Olaf Boćko
Mateusz Kalicki
Grzegorz Warcholak
 

2. miejsce drużyna kl. IIIN „Nawigusy” w składzie:
Magdalena Pugacz
Emilia Tokarska
Laura Wszoła

Scroll Up