Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w LA

Jak co roku mogliśmy emocjonować się Mistrzostwami Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach drużynowej ligi lekkoatletycznej, które odbyły się 20.09.2017 r. Na zawodach wyłonieni zostali mistrzowie poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Uczniowie Zespołu Szkół Morskich jak zwykle nie zawiedli, mimo że skład drużyny był mało liczny, bo tylko 8 osób, to wyniki które uzyskali były rewelacyjne. Wywalczyliśmy 5 medali i 4 rekordy szkoły, które zostaną umieszczone na tablicy rekordów.

Faworyt biegu na 400m chłopców – Aleksander Sobolewski 2M nie pozostawił złudzeń i wynikiem 53.06 zdobył pierwsze miejsce. Drugie miejsce ze znakomitym rezultatem 4.42.41 uzyskał uczeń 2 L -Tomasz Podolak. Był to jego pierwszy start na tym dystansie 1500m, a przegrał tylko z zawodnikiem, na co dzień trenującym lekkoatletykę w klubie Sztorm.  Świetnie zaprezentował się uczeń klasy 2 N- Szymon Markowski w biegu na 100m.  zdobył brązowy medal dla naszej szkoły z czasem 11.55. Trochę szczęścia zabrakło Liliannie Becelli z 2Nb w biegu na 400m, który z wynikiem 72.89 była druga, tracąc do rywalki setne sekundy. Jak zwykle nie zawiodła Sylwia Smolarek z klasy 4Na -uzyskała brązowy medal pchając kulę na odległość 8.83m. Pozostałe wyniki Wiktoria Machula IV Na 800m z czasem 2,56,46 rekord szkoły – 5 miejsce. Bartosz Radoń 3M 100m z czasem 12.30 debiut – 5 miejsce. Bartosz Marciniak IMb debiut pchnięcie kulą 10.26-  5 miejsce Dziękujemy i gratulujemy wszystkim naszym lekkoatletom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

Ze sportowym pozdrowieniem
Tomasz Bakalarek          

Scroll Up