Mechanicy na targach BALTEXPO w Gdańsku

W dniu 13. września, w ostatni dzień targów Baltexpo, odbył się wyjazd edukacyjny. Pojawili się przedstawiciele z różnych zakątków świata, między innymi Kraju Kwitnącej Wiśni, Estonii, Niemiec, Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, Holandii czy Danii. Prezentowali innowacyjne rozwiązania zarówno dla mechaników jak i nawigatorów czy logistyków. Organizowane były liczne konkursy i zabawy. Podzieliliśmy się na grupy, każdego interesowało co innego. Mogliśmy sprawdzić wytrzymałość skrzynek transportowych, nowy materiał do budowy rur. Pani Kasia z firmy VEOLIA zaprezentowała nam nowoczesny i prosty system chłodzenia jak i zaawansowany system do napędzania szybkich łodzi. Od oficerów z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni dostaliśmy cenne porady na temat kształcenia po ukończeniu TRM-u. Odbyła się również konferencja na temat zatrudnienia.

Grzegorz Warcholak
klas II M
Ortodroma

Scroll Up