III Konwent Morski

W sobotę 24 czerwca 2017 roku w Kołobrzegu odbyło się III posiedzenie Konwentu Morskiego, społecznego organu doradczego Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Członkami Konwentu są przedstawiciele armatorów, stoczni, firm naukowo – badawczych i akademii morskich. Lech Pieczyński, dyrektor naszej szkoły jest jedynym przedstawicielem ponadgimnazjalnych szkół morskich.

W skład Konwentu został powołany także drugi kołobrzeżanin – Pan kpt ż.w. Wojciech Podborączyński z Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Sobotnie spotkanie poświęcone było problemom rybołówstwa bałtyckiego, żeglugi śródlądowej i przekopowi Mierzei Wiślanej.

Gośćmi spotkania byli. między innymi Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Na wyróżnienie zasługuje także prezentacja działań kołobrzeskiego Zarządu Portu Morskiego, Ligi Morskiej i Rzecznej oraz działań naszego kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego poświęcone archeologii podwodnej.

Scroll Up