Ogólnopolski konkurs „Wiedza o Wiśle i jej dorzeczu”

W Szczecinie po raz 31. odbył się Ogólnopolski Konkurs Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu”. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1986 – od tego czasu na stałe wpisał się on w harmonogram imprez związanych z morzem i ludźmi morza. Tradycyjnie rywalizacja odbyła się w kategoriach: najlepsze Szkolne Koło LMiR, Wiedza o Morzu, Wiedza o Pomorzu Zachodnim i w kategorii plastycznej „Krajobrazy doliny Wisły i jej dorzecza”. W tym roku, oficjalnie obchodzonym jako Rok Rzeki Wisły, przeprowadzono również konkurs „Wiedza o Wiśle i jej dorzeczu”. W tej właśnie kategorii drużyna Szkolnego Koła LMiR z Zespołu Szkół Morskich wywalczyła III miejsce! Nagrodzono ją pucharem i okolicznościowym dyplomem.

Podczas tego konkursu wręczono również nagrodę dla Zespołu Szkół Morskich  za całoroczną pracę. „Wiodące wśród najlepszych szkolnych kół LMiR w Polsce w 2017 r.” – to oficjalny tytuł, którym uhonorowano ligowców.

Szczeciński konkurs, w którym bierze udział kilkanaście drużyn z całej Polski, to nie tylko sprawdzanie wiedzy, ale również poznanie atrakcji turystycznych miasta – Wałów Chrobrego, Muzeum Morskiego i innych. To także wymiana doświadczeń w edukacji morskiej między nauczycielami – opiekunami oraz zawieranie znajomości i przyjaźni między uczestnikami konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali: „Wiedza o Morzu”: Łukasz Babirecki (2N TM), Katarzyna  Broniecka (2N TM). „Wiedza o Wiśle i jej dorzeczu”: Krzysztof Kliciński (2M TM), Joanna Tokarska (1N TM). „Wiedza o Pomorzu Zachodnim”: Patrycja Niżyńska (1N TM) Anita Osenkowska (1N TM).

Miło mi poinformować, iż odnieśliśmy sukcesy:

Indywidualnie:
III miejsce Krzysztof Kliciński
IV miejsce Joanna Tokarska
IV miejsce Patrycja Niżyńska
V miejsce Anita Osenkowska

Zespołowo:
III miejsce Krzysztof Kliciński, Joanna Tokarska
IV miejsce Patrycja Niżyńska, Anita Osenkowska
W kategorii plastycznej: „Krajobrazy doliny Wisły i jej dorzecza” otrzymała wyróżnienie Wirginia Kos.

Gratulujemy!

Scroll Up