Konkurs „Młodzież na morzu”

Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli w nim udział, pod nadzorem pani Gabrieli Antos oraz pana Radosława Froncali. Rywalizacja rozpoczęła się w styczniu, a jej rozstrzygnięcie miało miejsce 16 maja w Szczecinie. Zmagania były podzielone na cztery kategorie: Konkurs plastyczny, Najlepsze szkolne koło LMiR, „Wiedza o morzu” oraz „Wiedza o Pomorzu Zachodnim”. Najpierw odbyły się kwalifikacje wewnątrzszkolne, aby wyłonić po dwie osoby reprezentujące każdą z kategorii konkursu.
Przyszedł czas na wielki finał na który pojechali: Michał Kobus, Dorota Hamarowska, Aleksandra Stępień oraz Kacper Jaśniski. Po ciepłym przywitaniu w Szczecinie rozpoczęła się rywalizacja, w której oceniana była wiedza szkolna i indywidualna. W czasie sprawdzania wyników uczniowie zostali zaproszeni na zwiedzanie Szczecina z kabin zabytkowych tramwajów.
Po południu odbyło się ogłoszenie wyników. W kategorii „ Wiedza o morzu” jako szkoła zajęliśmy 2 miejsce na podium, a najlepszym uczniem spośród wszystkich uczestników okazał się Michał Kobus.
W kategorii „ Wiedza o Pomorzu zachodnim” zajęliśmy 3 miejsce na podium.

Wśród sześciu nagrodzonych prac plastycznych znalazło się także dzieło naszej szkolnej koleżanki Moniki Kulasek – ta nagroda zostanie już niedługo wręczona – 10 czerwca. Patronat nad tą częścią objęła Pierwsza Dama Anna Komorowska.

Scroll Up