SP RTTY Contest 2017

Kolejny raz młodzi krótkofalowcy z Radioklubu SP1KQR „Fala” działającego przy Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu stoczyli całodobowy bój w ramach SP RTTY Contest 2017. Postawa Kamila, Mateusza, Jakuba i Szymona pracujących przy radiostacji pod okiem starszych, licencjonowanych krótkofalowców rokuje na zajęcie dobrego miejsca pomimo niesprzyjającej aury (tzw. dołek propagacyjny, który spowodował warunki w eterze pokazane na 4 fotografii). Wystartowaliśmy w kategorii Multi-Operator Single Transmitter (oznacza, że w danym momencie może być emitowany dokładnie jeden sygnał), a  emisja RTTY wymaga szybkiego i dokładnego posługiwania się odpowiednim programem. Wyniki poznamy dopiero za parę miesięcy – po krzyżowym sprawdzeniu dzienników łączności. Na naszą korzyść przemawia 383 łączności (QSO) 🙂

Scroll Up