Piotr Ludwiczak mistrzem Norwegii w pływaniu

W dniach 16-19.03.2017 r. w Mistrzostwach Norwegii seniorów w AdO Arena Bergen startował kołobrzeżanin, uczeń Zespołu Szkół Morskich,  Piotr Mateusz Ludwiczak. Wywalczył on złoto i tytuł Mistrza Norwegii na dystansie 100m stylem grzbietowym. Do złota dołożył brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym. Po raz pierwszy Piotr popłynął poniżej 24s w tym stylu. Wspólnie z kolegami i koleżankami klubowymi wywalczył brązowy medal w sztafecie mieszanej 4 x 50m stylem dowolnym płynąc po raz pierwszy poniżej 22s (0:21,75). Jego kolega klubowy Martin Hammer, na co dzień studiujący i trenujący na Uniwersytecie Tampa w USA, ustanowił nowy rekord Norwegii na dystansie 50m stylem dowolnym. Medal brązowy Mistrzostw Norwegii na dystansie 100m stylem grzbietowym wywalczył corocznie odwiedzający Kołobrzeg i trenujący wspólnie z Piotrem, Andre Gregussen.

Scroll Up