Rakietkami w Świnoujście – Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym finał region B

Skoro świt, skroś wód przestwór, w dniu piątym tygodnia zeszłego (25.11.2016r.) drużyna chąśników Zespołu Szkół Morskich na podbój ziem bogatej wyspy Uznam i ku zdobyciu skarbów grodu zacnego Świnoujścia z grodu Kołobrzeg ruszyła… Dzielni wojowie: Chwal Paweł IIIMa, Cesarek Kacper IN oraz berserkerki: Machula Wiktoria IIINa, Smolarek Sylwia IIINa uzbrojeni w rakietki stanęli w szranki turnieju eliminacyjnego regionu B Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt oraz chłopców.

Droga długą i wyczerpującą będąc zmusiła drużynę Kołobrzeskich Chąśników do popasu (Fresh Market na rogu;-)).

Odtrąbiwszy swe przybycie jęli wojowie i amazonki rozgrzewać swe członki przed turniejowymi konkurencjami. Przygotowani, z silną motywacją ukierunkowaną na zwycięstwo czekali na decyzję losu, z kim pierwsze boje toczyć będą.

Woje, jako pierwszym stawili czoła drużynnikom z Gryfic. Poziom rywalizacji wyrównanym był i zwycięstwo łatwe nie było, ale Victoria nasza!

Wojowniczki takoż gryficzankom czoła stawić miały. I stawiły, niestety trema i strach spętały ich członki. Przegrana przy nas. W następnych bojach ambicje niewieście, tamę tremie stawiwszy, dopomogły odnieść kolejne zwycięstwa: Nowogard, Kamień Pomorski, Świnoujście u naszych zgrabnych stóp.

Los odwrócił się od naszych wojów, a to za sprawą wrogich żerców Perunowych pewnikiem, co pokątnie swe gusła czynić poczęli. Kolejne boje z drużynami Gryfic, Wolina i Nowogardu porażkami się zakończyły. Darmo skóry jednak z nas nie zdarli. W każdym meczu najmniej jedną grę wygraliśmy. Porażki to skutek gorącej krwi młodzieńczej (K. C.), co umiejętnościami jeszcze nie okrzepła, a już równać do najlepszych by chciała. Pokory nauczkę przyjmujemy.

Cały dzień srogie boje trwały, potu wiele w parkiet świnoujskiej hali OSiR wsiąkło, a ku zmierzchu słonko się chylące takie rezultaty podało:

  • dziewczęta: II miejsce i awans do kolejnej rundy turnieju,
  • chłopcy: IV miejsce.

G R A T U L A C J E !!!

Scroll Up