Mechnicy z pomocną dłonią w hospicjum

Mechanicy Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu kształcą się w specjalności obsługa i naprawa urządzeń siłowni okrętowych. Chociaż to mechanicy okrętowi, to z innymi urządzeniami technicznymi też poradzić sobie potrafią. Właśnie do nich za pośrednictwem Kierownictwa szkoły z prośbą o pomoc w usprawnieniu kilku specjalistycznych łóżek zwróciło się szefostwo kołobrzeskiego Hospicjum. Takich łóżek jeszcze nasi uczniowie nigdy nie widzieli, nie naprawiali i nie obsługiwali. Były to łóżka z możliwością przemieszczania się na kółkach oraz za pomocą elektromechanicznych siłowników przesuwane w górę i dół, a także z możliwością wychylania części leżącej do podparcia. Przebieg tych operacji jest realizowany za pomocą mechanizmów elektromechanicznych sterowanych elektronicznym pilotem. Grupa uczniów w dniu 4.10.2016 r. w składzie: Łukasz Szydłowski, Patryk Szynkowski, Michał Tański, Michał Wiktorowski, Dariusz Winiarski i Wiktor Grega podczas planowych zajęć warsztatowych dokonała przeglądu, drobnych napraw, kompletnego montażu oraz uruchomienia tych łóżek. Zajęcia te oprócz realizacji typowych treści programowych związanych z poznawaniem nowych rozwiązań technicznych pozwoliły uczniom wnieść do swojego bagażu doświadczeń zawodowych inne wartości poznawcze z dziedziny społecznej. Chociaż nie zetknęli się bezpośrednio z chorymi korzystającymi z wyposażenia HOSPICJUM jednak dowiedzieli się, że jest takie miejsce wyposażone w sprzęt specjalistyczny ułatwiający  chorym funkcjonowanie w tym trudnym okresie życia. W trakcie wykonywania swych zadań zastanawiali się nad tym jak to musi być trudno, skoro łóżka są sterowane (podnoszenie, pochylanie, wychylanie) elektronicznym pilotem. Nad przebiegiem zajęć nadzór pedagogiczny i fachowy ze strony ZSM sprawował nauczyciel praktycznej nauki zawodu Eugeniusz Piątek.

Scroll Up