Tydzień z historią

W  dniach 9- 13 listopada 2015 r. trwał w naszej szkole Tydzień z Historią pod hasłem „Zapomniani bohaterowie- Orlęta Lwowskie, Powstańcy Warszawscy, Żołnierze Wyklęci”.

We wtorek 10 listopada 2015 roku odbyła się uroczystość  szkolna z okazji Święta Niepodległości. Pieśni patriotyczne przeplatane były  muzyką oraz  informacjami historycznymi  o drogach Polaków do wolności,  wydarzeniach i bohaterach  1918 roku.  Widowisko przygotowała szkolna schola pod  kierunkiem pani Iwony Lubacz.

Konkurs plakat I miejsce

W poniedziałek 9 listopada na korytarzach szkoły wyeksponowane zostały plakaty, wykonane przez uczniów dla uczczenia „Zapomnianych Bohaterów – Orląt Lwowskich, Powstańców Warszawskich i Żołnierzy Wyklętych”.  Prace wzięły udział w konkursie.

 

I miejsce Aleksandra Różycka  klasa II L

II miejsce Sebstian Donajski i Jan Salicki  I N

III Miejsce Katarzyna Hryciów I L

 

W poniedziałek została również zaprezentowana wystawa  edukacyjna, ukazująca  żołnierzy wyklętych oraz organizacje polskiego podziemia antykomunistycznego. Plakaty zostały przygotowane przez uczennice  klasy  II L  Aleksandrę Różycką, Elwirę  Sobierańską i Żanetę Gryziecką pod kierunkiem  pani Joanny Turajskiej i Joanny Bednarskiej.

 

Na lekcjach wychowawczych uczniowie mogli zapoznać się z prezentacjami multimedialnymi  na temat „Orląt Lwowskich” i  „Żołnierzy Wyklętych” wykonanymi przez ucznia klasy I N  Michała Pałczaka.

 

W czwartek 12 listopada odbył się szkolny konkurs historyczny „Żołnierze  Wyklęci”  przygotowany przez panią Joannę Bednarską i Joannę Turajską.  W konkursie wzięło udział 19 uczniów.

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

Kamil Wojciechowski z klasy III L- I miejsce

Makary Bielęda  klasa IV LB- II miejsce

Mieszko Słowiński klasa IV NA III miejsce

 

W czwartek  odbyła się projekcja filmu  „Inka”, w której mogli uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie.

 

Uczennice klasy II L – Aleksandra Różycka, Żaneta Gryziecka, Elwira Sobierańska, Weronika Bartwanowicz, Daria Michalska, Jadwiga Chudzyńska  zadbały o oprawę plastyczną  Tygodnia z Historią, przygotowując gazetkę szkolną „Twórcy Niepodległosci Polski 1918” oraz dekoracje do szkolnego konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci „.

                                   Joanna Turajska

Scroll Up