Eliminacje IV Turnieju Maszyn w Gdańsku

7 listopada 2015 sześć zespołów z naszej szkoły uczestniczyło w eliminacjach VI Turnieju Maszyn w Gdańsku. Turniej polegał na własnoręcznym zbudowaniu podstawy i wieży turbiny wiatrowej według podanych wymiarów na rysunku technicznym oraz stworzeniu najbardziej efektywnego wirnika w oparciu o własną ideę. Uczniowie przez wiele dni przygotowywali maszyny korzystając z zaplecza warsztatów szklonych lub wykonywali je samodzielnie w domu. Dwie nasze drużyny („Smary” i „Pędziwiatry”) przez większość zawodów lokowały się w czołówce.

Eliminacje IV Turnieju Maszyn

Niestety ostatecznie w klasyfikacji generalnej spadły na 7 i 9 miejsce w zawodach. Pozostałe drużyny zajęły miejsca poza pierwszą dziesiątką.  Serdecznie dziękujemy Panu Kierownikowi warsztatów szkolnych P. Zygmuntowi Figielkowi za oraz nauczycielom za okazana pomoc w przygotowaniach maszyn. Dziękujemy również Radzie Rodziców za sfinansowanie wyjazdu uczniów i opiekuna na Turniej.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych budowaniem maszyn na turniej wiosenny, gdzie budować będziemy maszyny wodne!

 

Drużyny:

„Smary” klasa IIMA:

– Michał Zawada, Stanisław Olkiewicz, Mateusz Topczewski.

„Pędziwiatry” klasa II MA:

– Piotr Podolak, Marcin Jasnoch, Krystian Włodyka.

„Aviator” klasa II MB:

– Mateusz Szostak.

„Windstar” klasa III MB:

– Michał Spietelun, Wojciech Forysiak.

„Witrator” klasa III MB:

– Szymon Siamburski, Karol Smoliński.

„Mechanicy ZSM” klasa III MA:

– Borys Kozłowski, Piotr Jacuński, Krzysztof Dzida.

Scroll Up