Świąteczna akcja charytatywna

W miesiącu grudniu 2013 r. uczniowie – wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu wraz z opiekunami Małgorzatą Grabek, Agnieszką Winiszewską, Iwoną Lubacz przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz dzieci z Ośrodka Wspierania Rodziny „Dom pod Świerkiem” w Białogardzie. Zbiórka darów w naturze odbyła się w dniach 09-15.12.2013r. na terenie hipermarketu E. Leclerc. Przez 7 kolejnych dni uczniowie pod opieką wychowawców zachęcali klientów marketu do zakupu dodatkowego upominku świątecznego.

05

A teraz kilka faktów:
Cieszymy się, że młodzi ludzie chcą pomagać. Do udziału w akcji charytatywnej na terenie marketu zgłosiło się około 40 osób.
Chcemy się pochwalić. Młodzież naszej szkoły, także wsparła akcję przygotowując dla dzieciaków mega świąteczne paczki. Wśród ofiarowanych podarunków znalazły się zabawki, pluszaki, artykuły szkolne, bajki, malowanki, puzzle, kosmetyki oraz mnóstwo słodyczy.
Czekolad małych, dużych, z bakaliami, truskawkowych, mikołajowych, różnych zebraliśmy łącznie UWAGA, aż 386 sztuk!
Wartość zebranych darów oszacowano na ok. 3800 zł, tj. ponad 2 razy więcej niż w ubiegłym roku!
W dniu 17.12.2013 r. świąteczne prezenty zostały przekazane dzieciom z ośrodka przez opiekunów akcji oraz uczennice: Dominikę Malczak, Martę Ważną, Malwinę Kwiatkowską i Aleksandrę Gardziejewską. Wręczanie prezentów wzbudziło ogromną radość i zadowolenie zarówno u obdarowanych jak i darczyńców, a także łzy i wzruszenie. Wolontariusze z opiekunami zadeklarowali chęć kontynuacji szlachetnej akcji.

Scroll Up