Pożegnanie…
Z żalem zawiadamiamy, że zmarł p. Wiesław Stasiński – pracownik szkoły w latach 1984 -2002

Pracował w naszej szkole jako Kierownik Administracyjny i nauczyciel wychowania morskiego, reaktywuje Harcerski Klub Morski „Boreasz” przy Zespole Szkół Rybołówstwa Morskiego i jest vice Komandorem. Młodzież szkolna zorganizowana w Klubie bierze udział w corocznie organizowanym rejsie szkolnym na łodziach „DZ” po Zalewie Szczecińskim a później do Niemiec, do portu Barth, miasta współpracującego z Kołobrzegiem. Szkoła przejmuje z Polskiej Żeglugi Bałtyckiej jednostkę o nazwie „Pilot – 52”, mianuje kierownikiem jednostki Kpt. Wiesława Stasińskiego, który przez następne lata zabezpiecza pod względem bezpieczeństwa żeglugi, rejsy i pływania szkoleniowe młodzieży.
Był pasjonatem morza, brał udział w wielu rejsach jako kapitan.
Wychowywał i „zaraził” morzem rzesze młodych ludzi, był autorytetem i przyjacielem młodzieży, szerzył piękne idee harcerstwa i pracy na morzy.
Żegnamy dzisiaj Pana Wiesława, pogrążeni w smutku, składamy najgłębsze wyrazy żalu
i współczucia Rodzinie. Nasze serca łączą się z Wami w tej tragicznej chwili.
Z wyrazami głębokiego współczucia, szacunku i żalu
Koleżanki i Koledzy
z Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu
Pogrzeb odbędzie się dnia 8.06.2026 roku o godz.11.00 na cmentarzu komunalnym w Kołobrzegu








