Regaty DZ 2024

Dnia 10.06.2024 r. na rzece Parsęcie przy Bulwarze Marynarzy Okrętów Pogranicza Zespół Szkół Morskich przeprowadził Międzyszkolne Regaty Wiosłowe Łodzi DZ. W zawodach startowało sześć dziesięcioosobowych osad.

Nasza osada w składzie: Maxymilian Ganske, Adam Cejmer, Wiktor Fir, Antoni Gozdecki, Mateusz Goździk, Fabian Iwanicki, Mateusz Kostrzewa, Szymon Kwiatkowski, Filip Skubisz, Oliwier Taruć obroniła I miejsce z poprzedniego roku z czasem 2.35.91. Z roku na rok jest coraz trudniej. Osada II miejsca osiągnęła czas 2.59.38 i był to Zespół Szkół im. Macieja Rataja z Gościna. III miejsce zdobył Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich. Gratulujemy!

Łodzie DZ zostały zaprojektowane w 1905r. przez Gustawa Thomata dla Marynarki Cesarskiej. Nasze jednostki mieczowe ważą około 2000 kg! W Polsce pływa takich jednostek około 100 sztuk. Od 2002r. na Mazurach odbywają się Mistrzostwa Polski regaty żeglarskie w klasie DZ pod hasłem „Ratujmy DZ-ty”. Regaty śródlądowe w formule 24 godzinnej, może kiedyś się skusimy na udział?

Scroll Up