Dni Olimpijczyka

Piłka plażowa

W dniu 23.05.2023 r. na kołobrzeskiej plaży z okazji obchodów „Dni Olimpijczyka” odbył się Turniej Siatkówki Plażowej, zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Turniej odbył się w trzech kategoriach – dziewcząt, chłopców oraz mikstów, a do zawodów przystąpiło ponad 30 par ze wszystkich Szkół Ponadpodstawowych Naszego Powiatu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami oraz dyplomami ufundowanymi przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Naszą szkołę reprezentowali w tym turnieju: Zuzanna Kucharska (1L TTP), Nikola Łatak (1L TTP), Olimpia Kosek (2N TMP), Olivier Małkiewicz (1N TMP) i Maksymilian Surówka (3M TMP). Możemy być dumni z poziomu gry naszych zawodników, rozpoczynając turniej wszyscy przeszli do kolejnego etapu gry. Najlepiej poradziły sobie Zuzanna Kucharska i Nikola Łatak. Wspaniale grały w półfinale kolejny mecz z zawodniczkami, które ostatecznie wygrały cały turniej. Ostatecznie zajęły IV miejsce. Gratulujemy!


Przeciąganie liny, wspinaczka na czas

16 maja w Zespole Szkół  Ekonomiczno – Hotelarskich, odbyły się zmagania sportowe w dwóch olimpijskich dyscyplinach-Pierwsze Mistrzostwa Kołobrzegu we  wspinaczce na czas oraz Mistrzostwa Kołobrzegu w przeciąganiu liny. W zawodach brali udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu kołobrzeskiego. Uczniowie Zespołu Szkół Morskich po zaciętej rywalizacji w przeciąganiu  liny, zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Na ściance Amelia Witkowska uplasowała się na czwartym miejscu.

Skład drużyny w przeciąganiu liny:
Jaworska Klaudia 1L, Jurkiewicz Zuzanna 1L, Kucharska Zuzanna 1L, Majchrzak Zuzanna 1L, Nowakowska Karolina 1L, Zelewska Konstancja 2N, Borcz Oliwia 3L, Kosek Olimpia 2N, Kornecka Aleksandra 2L, Klewicka Kinga 2L  Hrynio Oliwier 2M, Janecki Szymon 3M, Kłosik Maciej 2M, Kubiak Damian 3M , Szydłowski Fabian 2M , Weremko Michał 4Ma, Włodarski Wiktor 3M, Zatylny Filip 3M, Dąbrowicz Oliwier 3N, Piekiełko Damian 3N

Skład drużyny we wspinaczce na czas:
Witkowska Amelia 1L, Łatak Nikola 1L, Drążek Maja 2L,  Masłowska Oliwia 2L, Jedlecki Kajetan 3N, Tracz Hubert 1EL

Gratulacje!!!


Wizyta olimpijczyków

W miniony piątek, w związku z obchodami Dni Olimpijczyka, naszą szkołę odwiedzili znakomici goście: pani Ewa Kowalczyk-Grajkowska(Stańczyk) ekonomistka, instruktorka, kajakarka ze Szczecina, mistrzyni (3) i reprezentantka Polski, olimpijka z Monachium (1972) oraz pan Andrzej Stec, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie jako wiceprezes do spraw szkolenia Polskiego Związku Triatlonu. Usłyszane historie związane ze sportem, wydarzeniami w tle, długo pozostaną w nasze pamięci.
Dziękujemy!!!


Miting Lekkoatletyczny

W dniu 26 maja 2023 roku z okazji Wojewódzkich Uroczystości Dni Olimpijczyka odbył się Miting Lekkoatletyczny im. Kołobrzeskich Olimpijczyków. Uczniowie Zespołu Szkół Morskich spisali się znakomicie zdobywając 8 medali. Wyniki męskiej drużyny zagwarantowały pierwsze miejsce i Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w klasyfikacji Drużynowej, żeńska drużyna uplasowała się na czwartej pozycji.

Nagrodzeni medaliści:
Karolina Nowakowska – złoty medal w biegu na 100m, brązowy medal w skoku w dal
Olimpia Kosek – brązowy medal w pchnięciu kulą
Patryk Podpryga – złoty medal w biegu na 400m
Krzysztof Gaładyk – złoty medal w biegu na 800m
Tomasz Karbarczyk –  złoty medal w rzucie oszczepem
Wiktor Włodarski – srebrny medal w rzucie oszczepem
Bartosz Boryna – brązowy medal w skoku w dal


Zwieńczenie Kołobrzeskich Dni Olimpijczyka

Zwieńczeniem Kołobrzeskich Dni Olimpijczyka była ceremonia wręczenia nagród najlepszym zawodnikom zawodów i uczestnikom konkursów sportowych. Wśród nich znaleźli się nasi zawodnicy, którzy uczestniczyli we wszystkich zawodach z tej okazji. Najlepiej poradzili sobie w następujących dyscyplinach:

1.      I miejsce zespół w strzelaniu sportowym z karabinku pneumatycznego

2.      I miejsce MECHANICY w regatach łodzi DZ

3.      II miejsce NAWIGATORZY I PRZYJACIELE w regatach łodzi DZ

4.      III miejsce w tenisie stołowym

5.      III miejsce zespoły zawodników w przeciąganiu liny dziewcząt i chłopców.

Do Kołobrzegu na zaproszenie Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej przyjechali olimpijczycy i paraolimpijczycy z regionu. Uroczystości Dni Olimpijczyka rozpoczęły się od defilady, po której nastąpił ceremoniał olimpijski z flagą i zapaleniem znicza. Młodzi sportowcy odebrali Kółka Olimpijskie, a przedstawiciele kołobrzeskiego środowiska sportowego odebrali odznaczenia za zasługi dla rozwoju sportu. Na miejscu można było przypomnieć także sylwetki olimpijczyków, którzy przed laty zapewniali nam wiele emocji i wzruszeń.  Joanna Nowicka, kołobrzeska brązowa medalistka olimpiady w Atlancie mówiła nam jednak,  że równie istotny jest aspekt promocji sportu wśród młodzieży. Olimpijczycy odwiedzali bowiem miejscowe szkoły.

Zakończeniem uroczystości był Miting Lekkoatletyczny im. Kołobrzeskich Olimpijczyków.

Scroll Up