Międzynarodowy Dzień Epilepsji

14 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Epilepsji, zwanej inaczej padaczką.

W dniu 06.02.2023 r. w świetlicy internackiej ZSM odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielami Stowarzyszenia Grupa Ratownicza “Paramedic” w Kołobrzegu. Prowadzącym prelekcję był prezes Remigiusz Jankowski oraz uczeń naszej szkoły Damian Kubiak.

Cel spotkania – promocja wiedzy o padaczce, zwłaszcza o sposobach udzielania pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Niestety duża część społeczeństwa w dalszym ciągu nie wie, jak reagować i jak pomóc osobie, która ma atak.  

W trakcie spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się, czym jest padaczka, co należy zrobić, gdy jest się świadkiem napadu padaczkowego, a czego nie wolno robić. Zapamiętali również, że nie należy bać się reagować, gdyż nasza pomoc może ochronić zdrowie a nawet życie chorego.

Działanie w ramach projektu Każdy Inny Wszyscy Równi

Fot. P. Chlastawa

Scroll Up