Nagroda odebrana

W dniu 03.06.2022 r. Sebastian Karbarczyk uczeń 2N uczestniczył w szkoleniowym rejsie STS Generał Zaruski po Zatoce Gdańskiej. Ten jacht to jeden z najstarszych czynnych polskich żaglowców, pływający cały rok po wodach Bałtyku, w sezonie głównie w rejsach szkoleniowych dla młodzieży, mający w swojej karierze wyprawy także na wody podbiegunowe. Jako pływający zabytek sztuki szkutniczej ma dość trudne warunki bytowe dla załogi i jest częściowo wyposażony w archaiczne już dziś urządzenia. Rejs był nagrodą za uzyskanie w konkursie Wiedzy o Morzu III miejsca przez Sebastiana Karbarczyka.

Celem konkursu jest przybliżenie wiedzy o kulturze morskiej, tradycjach i historii Regionu. Organizatorem konkursu jest Związek Miast i Gmin Morskich i jego partnerzy, natomiast pomysłodawcą Konkursu jest dr Jarosław Kłodziński, Radny Miasta Gdyni.

Scroll Up