Finał konkursu „Wiedzy o morzu”

W dniu 28.04.2022r. przeprowadzony został w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku finał konkursu „Wiedzy o morzu”. Była to druga edycja z takich dziedzin i zagadnień, jak historia Marynarki Wojennej, rybołówstwo, aktualności morskie, szanty czy bursztyn, ale również umiejętności. Przeprowadzał ten konkurs dr Jarosław Kłodziński, członek Zarządu Związku Miast i Gmin Morskich (organizator) i radny Miasta Gdyni. Celem inicjatywy jest przybliżenie wiedzy o kulturze morskiej, tradycjach i historii naszego nadmorskiego regionu.

Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich z trzech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Rywalizacja odbywa się wieloetapowo: najpierw organizowane są eliminacje w szkołach, następnie półfinały – które w tym roku zorganizowane zostały przy pomocy delegatów Związku w Gdyni, Szczecinie oraz w Kołobrzegu. Całość wieńczy wielki finał, podczas którego wyłaniani się zwycięzcy.

O zwycięskie laury – dyplomy i atrakcyjne nagrody – powalczyli uczniowie szkół podstawowych – SP 21 Gdynia, ZSP 3 Gdynia, SP 48 Szczecin, SP 37 Szczecin, SP 5 Kołobrzeg, SP 1 Kołobrzeg; oraz szkół średnich: I LO Pruszcz Gdański, III LO Elbląg, V LO Gdynia, ZSEE Szczecin i ZSM Kołobrzeg. Naszą szkołę reprezentowała Emilia Kwiatkowska 1N,  Paulina Chudziak1L i Sebastian Karbarczyk 2N.

Ostatecznie, decyzją konkursowej komisji, zwyciężczynią w grupie szkół podstawowych została uczennica SP 5 z Kołobrzegu, a w grupie szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął uczeń I LO z Pruszcza Gdańskiego, II miejsce uczeń z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych ze Szczecina, a III miejsce – zajął nasz uczeń  Sebastian Karbarczyk 2N Zespół Szkół Morskich z Kołobrzegu. Również Emilia Kwiatkowska 1N i Paulina Chudziak 1L mogą być zadowolone ze swojego udziału ponieważ dotarły do półfinału.

Gratulacje!

Scroll Up