Tydzień z Historią

W dniach 8-12 listopada 2021 roku przeprowadzony został  Tydzień z Historią. Tegorocznym hasłem było: „Młodzi niepokorni umiłowanej ojczyźnie w walce o wolność i niepodległość – Orlęta Lwowskie, Szare Szeregi”.

Podczas Tygodnia z Historią odbyły się: konkurs na kartkę pamiątkową związaną z hasłem przewodnim oraz konkurs wiedzy na temat: „Rola młodzieży w walce o wolność i ideały podczas I i II wojny światowej”. Młodzież obejrzała również film „Kamienie na szaniec”, a także uczestniczyła w quizach i konkursach multimedialnych przeprowadzanych na lekcjach historii. W internacie odbyła się pogadanka na temat odzyskania przez Polskę niepodległości, a na holu szkolnym oraz w internacie obejrzeć można było gazetki tematyczne.

Wyniki konkursów:

Konkurs na „Kartkę z Powstania Warszawskiego”
1. miejsce – Oliwia Serafin kl. II L
2. miejsce – Julia Sawarska kl. II N
3. miejsce – Patryk Chachler kl. I N

Konkurs  wiedzy na temat: „Rola młodzieży w walce o wolność i ideały podczas I i II wojny światowej”
1. miejsce – Oliwia Serafin i Mateusz Kołodziejczyk kl. II L
2. miejsce – Kacper Hoffmann kl. III Ma
3. miejsce  –Wiktor Szafrański i Oliwia Bartoszewicz kl. III Nb
                     Jan Szopik i Hubert Fornal kl. III Mb

Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Nauczyciele historii:
Joanna Bednarska
Iwona Boguszewicz
Piotr Chlastawa

Scroll Up