Wystawa Stanisław Lem

„Kto z nas ostatnio czytał Lema? Propozycja Narodowego Centrum Kultury jest dla wszystkich, którzy przyjemność obcowania z książkami Lema mają przed sobą, ale również tych, którzy czytali je już dawno i zechcą do nich wrócić. A jesteśmy przekonani, że warto, bo to proza inteligentna, przewrotna, dowcipna i zaskakująco aktualna.” 

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą plakatów na korytarzu na parterze szkoły. Wystawa  „LEM „ – przedstawia interpretację dziesięciu powieści pisarza, autorstwa młodych współczesnych artystów plastyków. Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema, które można odsłuchać podczas oglądania wystawy.

Plakaty przygotowało Narodowe Centrum Kultury –„ Projekt  LEM” i udostępniło nam nieodpłatnie. Zapraszamy do oglądania i słuchania.

Dodatkowe informacje : https://nck.pl/projekty- kulturalne/aktualnosci/-lem- wystawa-i-materialy-edukacyjne

 

Kuratorka: Ewa Solarz Identyfikacja graficzna: Jakub Stępień Hakobo Artyści: Jacek Ambrożewski, Katarzyna Bogucka, Robert Czajka, Tymek Jezierski, Weronika Lipniewska – Vera King, Karolina Lubaszko, Adela Madej, Łukasz Majewski – Tin Boy, Tomasz Opaliński, Urszula Palusińska Specjalne podziękowania: dla Pani Łucji Mróz-Raynoch spadkobierczyni praw do rysunków Daniela Mroza za ich udostępnienie. Organizatorzy:  MKDNiS, NCK Partnerzy: www.roklema.pl, Audioteka, Amazon 

Scroll Up