Tydzień Biblioteki

W dniach 22-26 listopada świętujemy Tydzień Biblioteki Szkolnej, szczególnie upamiętniając 100 rocznicę urodzin Stanisława Lema – wybitnego polskiego pisarza  literatury SF, który powiedział „Widziałem przyszłość”.

Co sprawdziło się z przewidywań pisarza? Zaskakująco wiele.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą o życiu i twórczości pisarza, do wypożyczania i czytania jego książek, do korzystania z prezentacji multimedialnych (udostępnionych przez Narodowe Centrum Kultury ) na komputerach w bibliotece oraz do udziału w konkursach pt.”Świat za 100 lat” – plastycznym i literackim W tym tygodniu słuchamy na przerwach audiobooków z  utworami Stanisława Lema.

Na wyższych piętrach szkoły wystawa innych patronów roku 2021 – Krzysztof Kamil Baczyński, Cyprian Kamil Norwid, Tadeusz Różewicz, kard. Stefan Wyszyński i innych pisarze oraz pokazujemy zalety czytania książek.

W czytelni prezentujemy prace konkursowe. Zapraszamy

Scroll Up