Tydzień Dbania o Relacje – Weekend filmowy z rodzicami

Gdy siadamy do wspólnego oglądania filmów, zwykle wybieramy rodzinne seriale lub filmy fabularne. Warto czasami zwolnić i spędzić więcej czasu wspólnie. Wieczorem mając mniej obowiązków, warto spróbować obejrzeć z dziećmi film, a później porozmawiać na jego temat?

Zaproponowaliśmy filmy, które można obejrzeć z nastolatkami. Podejmują one trudne tematy, tematy relacji międzyludzkich, ale czy obecna sytuacja nie jest idealnym momentem do wspólnego obejrzenia takich właśnie filmów i dyskusji o tym, co w naszym świecie warte jest uwagi? To doskonała okazja, by lepiej poznać swoje dzieci – ich poglądy i wartości, jakimi się kierują. Czy potrafią zadawać pytania? Czy potrafią samodzielnie myśleć i kwestionować autorytety?

Filmy pokazują nam zwykle miejsca, rzeczy, reakcje i relacje ludzi, które znamy lub które są nam bardzo odległe. Ich punkt widzenia bywa bardzo subiektywny, można nie zgadzać się ze wszystkim, o czym mówią autorzy – ale to przecież doskonały początek do dyskusji!

Scroll Up