Ślubowanie klas pierwszych w strugach deszczu

W piątek 27 września odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dwie klasy nawigacyjne, dwie mechaniczne oraz dwie logistyczne wraz z kompanią honorową, nauczycielami i dyrekcją przeszły spod szkoły do kołobrzeskiej bazyliki. Po mszy świętej, którą odprawiał biskup Krzysztof Włodarczyk, młodzież Zespołu Szkół Morskich wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udała się od Portu Jachtowego. W rzęsistym deszczu, w pięknym otoczeniu Mariny Solnej uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani. Uroczystość poprowadził dyrektor Zespołu Szkół Morskich Lech Pieczyński oraz opiekun Kompanii Honorowej Radosław Froncala. Gościliśmy m.in. wicewojewodę zachodniopomorskiego Marka Subocza, posła na sejm Marka Hoka, radnego sejmiku zachodniopomorskiego Janusza Gromka oraz członka zarządu powiatu w Kołobrzegu Andrzeja Olichwiruka. Uroczystość uświetnił występ kompanii honorowej naszej szkoły.

Scroll Up