Rejsy integracyjne klas nawigacyjnych

W dniach 7-8 września i 14-15 września odbyły się rejsy integracyjne klas pierwszych nawigacyjnych. 
W dniu 07.09 klasa I NA przeprowadziła morzem łodzie DZ z portu Kołobrzeg do portu Mrzeżyno. W godzinach popołudniowych odbył się pierwszy chrzest morski przyszłych adeptów Szkoły Morskiej. Następnego dnia załogi z klasy I NA zaprowadziły porządek w rejonie postoju łodzi DZ i niestety ze względu na trudne warunki hydrometeorologiczne zmuszone były by powrót do Kołobrzegu odbył się innym środkiem transportu (autobus).
Klasa I NB miała swoją pierwszą morską przygodę w kolejny weekend (14-15.09). Na łodzie DZ została przewieziona autobusem, gdzie uczniowie zostali przydzieleni na poszczególne łódki. I tej klasie pogoda nie dopisała, nie było możliwości żeglowania. Kierownictwo rejsu zadecydowało o zdemontowaniu masztów i łodziami uczniowie popłynęli po rzece Rega w kierunku Trzebiatowa. Po powrocie do portu Mrzeżyno, załogi zaprowadziły porządek na łodziach, a następnie, tak jak klasa I NA wzięły udział w swoim pierwszym chrzcie morskim.
Następnego dnia załogi z klasy I NB szkoliły się na łodziach DZ w stawianiu żagli, niestety i tej klasie pogoda nie dopisała i powrót do Kołobrzegu odbył się autobusem.

Scroll Up