Tydzień z Historią 2018

Podczas Tygodnia z Historią odbyło się szereg spotkań. Pierwszym z nich był montaż multimedialno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowany przez uczniów  klasy IVN pod kierunkiem  J. Bednarskiej  /J. Turajskiej oraz szkolną Scholę pod kierunkiem p. I. Lubacz we współpracy z p. B. Piątek i p.B. Jasnoch. Uczniowie przypomnieli młodszym kolegom barwną historię Polski, aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku.

W czwartek 8 listopada odbył się Szkolny Konkurs Historyczny o tematyce niepodległościowej przygotowany przez panią Joannę Bednarską i Joannę Turajską.  Wzięło w nim udział szesnaście 2-osobowych drużyn klasowych.
Pierwsze trzy miejsca zajęły klasy:
I Na Piotr Węglowski i Jakub Kochanowski,
II miejsce IL – Daniel Kocur, Paweł Berezowski oraz IIIM- Olaf Boćko, Grzegorz Warcholak,
III miejsce IVN – Jan Salicki, Bartosz Pender.

W celu uczczenia 100 – lecia odzyskania niepodległości hol szkolny przyozdobiono plakatami o tej tematyce oraz rozwieszono postery informujące o wielkich czynach walczących o wolność. Wśród uczniów wyłoniono zwycięzców na najpiękniejszy plakat:
I miejsce Martyna Jaroni z IL,
II miejsce Aleksandra Bedlińska z INa,
III miejsce Jakub Markiewicz z INb.

W piątek  9.11.2018.o godzinie 11: 11cała szkoła odśpiewała Hymn Polski. W wydarzeniu tym współpracowałyśmy z Samorządem ZSM pod opieką pani Aleksandry Djurić.

Nauczycielki historii od lat współpracują z Instytutem Pamięci Narodowej, w tym roku zaproszony przez nas pan Marcin Ozga przybliżył uczniom postaci ojców niepodległości. Zajęcia te były też ciekawą formą sprawdzenia swojej wiedzy, gdyż uczniowie pytali oraz odpowiadali na pytania dotyczące odzyskania niepodległości.

Wszystkim dziękujemy za współpracę
Joanna Bednarska
Joanna Turajska

Scroll Up