„Młodzież na morzu”

W dniu 24 maja 2018r. odbył się Finał Ogólnopolski Konkursu „Młodzież na Morzu”. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tym konkursie w 2010 – od tego czasu na stałe wpisał się on w nasz harmonogram imprez związanych z morzem i ludźmi morza.

Konkurs „Młodzież na Morzu” jest przedsięwzięciem skierowanym do dzieci i młodzieży pasjonującej się morzem, ludźmi morza oraz Marynarką Wojenną. Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach: najlepsze Szkolne Koło LMiR, Wiedza o Morzu, Wiedza o Pomorzu Zachodnim oraz w kategorii plastycznej. 

Uczestnicy konkursów musieli zmierzyć się z zagadnieniami dotyczącymi geografii i gospodarki morskiej, dziejów Pomorza Zachodniego, geografii mórz i oceanów, historii polskiej marynarki wojennej, żaglowcach i ludziach morza, walorach turystycznych polskich rzek i jezior.

W kategorii najlepsze Szkolne Koło LMiR nasza szkoła znalazła się wśród czterech najlepszych wiodących Szkolnych Kół Ligi Morskiej i Rzecznej.

W kategorii plastycznej Weronika Rzeszotarska IL i Aleksandra Prokocim IIIL uzyskały wyróżnienia.

W kategorii Wiedza o Morzu – indywidualnie Patrycja Zaklika INa zajęła II miejsce, zespołowo wraz z Adamem Kutą INa zajęli również II miejsce. W kategorii Wiedza o Pomorzu Zachodnim ponownie reprezentowała naszą szkołę Patrycja Zaklika INa wraz z Patrycją Niżyńską IIN, zespołowo zajęły III miejsce. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć uczestnikom konkursu!

Scroll Up