Szkoła morska dba o środowisko

W ramach obchodów Tygodnia Ochrony Środowiska Zespół Szkół Morskich w dniu 17.04.2018 r. uczestniczył w sadzeniu lasu dębowego w okolicy Słowenkowa. Nawiązaliśmy współpracę z nadleśnictwem Gościno w ramach wspólnego celu: ochrony środowiska naturalnego.

Na miejscu przywitał nas zastępca nadleśniczego Pan Jarosław Deczyński, zastępca nadleśniczego ds. marketingu Pan Grzegorz Zubowicz, leśniczy Zenon Peszczyński oraz Pani Karolina Samborska (technik instruktor). Po udzieleniu instruktażu i właściwym rozmieszczeniu uczniowie otrzymali sprzęt, sadzonki i do pracy…

Pogoda dopisała, zapał do pracy też. Pod bacznym okiem nadleśniczych oraz Pani Karoliny, która razem z nami uczestniczyła w sadzeniu udało się posadzić około 1300 sadzonek (jak na pierwszy raz myślimy, że to całkiem dobry wynik).

Po pracy czekało na nas ognisko i kiełbaski podczas którego rozmawialiśmy o obecnej gospodarce leśnej na naszym terenie

Wyjeżdżając udało się zobaczyć dwa ogromne żubry. To ciekawa lekcja dla uczniów nie w teorii a wiedza przełożona na praktykę. Mamy nadzieję na współpracę, wierząc, że za dziesiątki lat szumiał będzie w tym miejscu piękny dębowy las. To dobrze, że możemy coś dobrego po sobie pozostawić dla pokoleń i przyczynić się do poprawy powietrza atmosferycznego.

Z ramienia nauczycieli szkoły uczestniczyli w wycieczce Małgorzata Kadrzyńska i Eugeniusz Piątek.

Ps.   Przypominam, że umówiliśmy się z uczniami w tym samym miejscu za 10 lat.

Scroll Up