Ars – czyli jak dbać o miłość

W dniu 16.04.2018 r. w internacie Zespołu Szkół Morskich miały miejsce niecodzienne zajęcia z wykorzystaniem alkogogli, narkogogli oraz smokolajzera. Zaproszonym gościem była pani Agnieszka Rodak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu. Warsztaty odbyły się w ramach realizacji programu profilaktycznego „Ars – czyli jak dbać o miłość”. Prowadząca zajęcia  zaprezentowała młodzieży skutki wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów młodzi ludzie mieli możliwość założenia narkogogli  i alkogogli, co skutkowało podwójnym widzeniem,  spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków,  pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. Ponadto uczniowie mieli możliwość przebadania się  smokolajzerem – aparatem, który stwierdza zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy. Młodzież  chętnie poddała się badaniom i po objaśnieniu przez prowadzącą sama odczytywała sobie wyniki. 

 

Scroll Up