Dzień otwarty Politechniki Koszalińskiej

Dzień Kobiet uczniowie klas I Na, I Nb oraz IV Ma spędzili w murach Politechniki Koszalińskiej. W dniu tym PK prezentowała swoją ofertę edukacyjną, z której w przyszłości będą mogli skorzystać nasi uczniowie. Każdy z uczniów dostał okolicznościowy indeks, w którym zbierał wpisy od wykładowców poszczególnych kierunków studiów. Każde 10 wpisów można było wymienić na nagrody.

…ciut wcześniej… przed otwarciem drzwi Politechniki dla wszystkich…

Gościnne podwoje otworzył Wydział Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej. Przywitał nas dr inż. Robert Berezowski, pro-dziekan wydziału i zaprosił na cykl wykładów i zajęć laboratoryjnych. W ramach wykładów, w audytorium im. prof. Andrzeja Guzińskiego, uczniowie i opiekunowie wysłuchali prezentacji dr inż. Katarzyny Jagodzińskiej pt. „Historia telekomunikacji” i „Historia rozwoju anten” oraz dra inż. Walerego Susłowa pt. „Technologie informacyjne a rozwiązywanie problemów”.

Następnie w laboratoriach Katedry Elektroniki uczniowie wykonali układy sterowania tranzystorem MOSFET (napięciowo i z modulacją PWM) pod okiem mgra inż. Macieja Walczaka oraz poznali tajniki podstawowych pomiarów oscyloskopowych pod kierunkiem mgra inż. Macieja Bączka.

Po wysiłku intelektualnym była chwila relaksu – seans w kinie. Co było ciekawsze, film czy zajęcia praktyczne…? Ot, dylemat!

Scroll Up