Powiatowe Rozgrywki Piłki Ręcznej

W marcu reprezentanci naszej szkoły brali udział w Powiatowych Rozgrywkach Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców. Celem gry jest wrzucenie – wyłącznie za pomocą rąk – piłki do bramki przeciwnika. Piłka może być rzucana, popychana, łapana, uderzana i zatrzymywana. Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem i liczne podania. Bramkarze wychodząc z pola bramkowego, stają się zawodnikami ofensywnymi i obowiązują ich wówczas identyczne prawa jak pozostałych zawodników. Zawodnicy uprawiający piłkę ręczną cechują się harmonijną sylwetką, dzięki zaangażowaniu w czasie gry wszystkich grup mięśniowych. Ciągły ruch, w którym biorą udział wszystkie stawy, tak kończyn górnych jak i dolnych, wyrabia w nich obszerność ruchu i wzmacnia je w dużym stopniu. O poziomie gry w piłkę ręczną nie decyduje wyłącznie sprawność fizyczna. Każda czynność fizyczna odbywa się przy udziale myślenia. Zawodnik musi przy dużym wysiłku fizycznym, błyskawicznie spostrzegać, zapamiętywać, oceniać, wnioskować i działać.

Najlepiej wykorzystali swoje umiejętności chłopcy, którzy zajmując I miejsce w grupie przeszli do finału, w którym zabrakło szczęścia podczas wykonania rzutów karnych. Ostatecznie w zajęli II miejsce w turnieju. Dziewczęta zajęły III miejsce w grupie.

Zespół dziewcząt: Bakalarska Nikola (1L TT), Buller Paula (4Na TM), Dańczak Agata (4Na TM), Graczyk Martyna (3L TM), Gralewicz Aleksandra (4Na TM), Kowalska Karolina (4Na TM), Machula Wiktoria (3Na TM), Prokocim Aleksandra (2L TM), Rozwora Karolina (2L TM), Smolarek Sylwia (3Na TM), Stefanowicz Oliwia (4Na TM), Śmigielska Anna (4Na TM), Tokarska Emilia (2N TM), Tokarska Joanna (1N TM). Gratulacje dla bramkarki!

Reprezentantami zespołu chłopców byli: Babiak Kacper (1M TM), Baranowski Kamil (1N TM), Cesarek Kacper (1N TM), Czarnecki Kacper (1N TM), Fido Adrian (4Nb TM), Maciejewski Dominik (1L TT), Malanowski Artur (4Nb TM), Malanowski Filip (1N TM), Markowski Szymon (1N TM), Okoński Cyprian (4Nb TM), Podolak Tomasz (1L TT), Przywarski Marcin (4Nb TM), Sieruga Szymon (1N TM), bramkarz: Perdziak Mieszko (4Nb TM).

Wszyscy zawodnicy zasługują na podziękowania za wspaniałą walkę na boisku. Wyjątkowe podziękowania dla bramkarza chłopców za obronę i pierwszoklasistom, którzy nie ustępowali w umiejętnościach od starszych kolegów.

Gratulacje!

Scroll Up